Derbi bez pobjednika i golova

19.04.2018. / Redakcija

Vinogradar i Opatija odigrali su u Mladini derbi susret 3. HNL Zapad. Zbog velike važnosti dvoboja za obje momčadi nije se „umiralo u ljepoti“, igralo se oprezno na obje strane, tako da je završilo neriješenim ishodom bez pogodaka, čime ipak mogu biti zadovoljniji gosti iz Opatije.

Na savršeno pripremljenom terenu ŠRC Mladina obje momčadi kreću oprezno, svjesni da bi rano primljeni pogodak mogao u potpunosti preokrenuti utakmicu. U takvim uvjetima najveća borba se vodila na sredini terena uz blagu dominaciju Opatije u posjedu lopte tako da je dojam prvog poluvremena ipak pripao njima, no bez izraženih šansi.

Nakon „uspavanke“ u prvom dijelu, prvu šansu u nastavku ima Opatija preko svog kapetana Rudana, no fenomenalno intervencijom Bašić spašava zelena vrata. Kao da je to dalo poticaj domaćim nogometašima pa Vinogradar napokon kreće u svom pravom stilu, napadački što rezultira serijom prilika, ali ni Prijić, ni Ivkovčić ni Štulec ne uspijevaju svladati gostujućeg vratara Lovrića.

Osvojenim bodom zadovoljniji mogu biti gosti budući da su ostali na vodećoj poziciji s jednim bodom prednosti ispred Vinogradara kojemu u subotu slijedi gostovanje kod Rudara u Labinu. Rudar će sigurno biti prepun motiva dokazati se pred svojim navijačima protiv ponajbolje momčadi lige, a posebice jer su u prošlom kolu teško stradali (7:0) kod HAŠK-a. (LC)

NK VINOGRADAR-NK OPATIJA 0:0 (0:0)
NK VINOGRADAR: Bašić, Ribić, Bagarić, Ivkovčić, Roglić, Prijić, Pavlešić (od 46. Štulec), Rupčić (od 46. Miličević), Šćrbec, Kovačić (od 73. Dučkić), Mislimi. Trener: Gomerac
NK OPATIJA: Lovrić, Rudan, Bae, Lucić, Cvetković, Matovina (od 68. Kovačević I.), Šolić (od 86. Kovačević P.), Pejanović (od 68. Bogolin B.), Ugrina, Lazić, Vlatković. Trener: Bogolin Z.