Novosti Sport Događanja

Zelena mladost nerealno poražena na Krimeji

16.05.2019. / Redakcija

Derbi 3. HNL Zapad igran na riječkoj Krimeji između domaćeg Orijenta i Vinogradara na kraju je uvjerljivim rezultatom 4:1 pripao domaćinu, premda je Vinogradar u pomlađenom sastavu odigrao jako dobru utakmicu, a sva četiri primljena pogotka plod su individualnih pogrešaka.

Trener Lucijanić je hrabro krenuo sa čak pet mlađih igrača u početnom sastavu što je sasvim sigurno zalog za budućnost, a pomlađena momčad odigrala je odličnih 80 minuta na Krimeji. Posebno je inspirirana bila vezna trojka Pavlešić-Rajnović-Kelava te ispred njih istureni Banić. Nakon početnog opreznijeg pristupa s obje strane i opipavanja snaga te nekoliko (polu)prilika domaćini su krajem prvog dijela došli u vodstvo pogotkom Fatića koji je uhvatio Šolčića na „spavanju“.  Zeleni opet dobro kreću u nastavak utakmice, no hladan tuš priređuje ponajbolji pojedinac domaćih, prekaljeni rutiner Weitzer koji sa 20-ak minuta pogađa iz slobodnog udarca preko živog zida. Lucijanić nakon toga umjesto Vukića ubacuje mladog ofenzivca Kurečkog koji mu samo nekoliko minuta kasnije praktički u prvom dodiru s loptom vraća na najbolji način te na asistenciju Čakaruna matira domaćeg vratara Hermana. Poljuljao je taj primljeni pogodak ambicije Orijenta pa na teren uskoro ulaze najbolji strijelac u državi Prijić te ofenzivni vezni Handžić. Uslijed „va banque“ igre u posljednjih desetak minuta domaći su postigli još dva pogotka za konačnih 4:1 te svoju rezultatski znatno uvjerljiviju pobjedu nego što je to prikazano po igri.

Vinogradar se okreće utakmici protiv Maksimira kojeg će ugostiti već u subotu na svojoj Mladini te imati prvu „meč loptu“ za treći uzastopni naslov prvaka 3. HNL Zapad. (LC)

ORIJENT 1919 - VINOGRADAR 4:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Fatić (41), 2:0 Weitzer (60), 2:1 Kurečki (68), 3:1 Monjac (83), 4:1 Weitzer (87)

ORIJENT 1919: Herman, Vidas, Jergović, Andrić (69 Čanković ), Tadejević, Mohorovičić, Fatić, Weitzer, Monjac, Iličić (64 Fumić), Gerc (88 Travaglia). Trener: Budicin

VINOGRADAR: Šolčić, Grdenić, Ivkovčić, Dučkić, Džida, Pavlešić 5,5, Kelava (71 Prijić), Rajnović (76 Handžić), Vukić (65 Kurečki), Čakarun, Banić. Trener: Lucijanić