
Mladen Čop dobitnik je Plakete Zagrebačke županije
Na svečanoj sjednici povodom Dana Zagrebačke županije u zagrebačkom Hotelu International, u četvrtak, 14. srpnja 2022, plaketom Zagrebačke županije nagrađeni su i naši zaslužni sugrađani, Mladen Čop te Vinogradarstvo i vinarstvo obitelji Tomac.
Obitelj Čop već je više od 120 godina nazočna u jaskanskom životu. Juraj Čop sagradio je današnju obiteljsku kuću oko 1900. i u njoj otvorio trgovinu tekstilom. S tom djelatnošću nastavio je i njegov sin Zvonko (1907 – 1995), koji se dokazao i kao izvrstan fotograf (neke njegove izuzetno vrijedne snimke jaskanski Ogranak Matice hrvatske uskoro će objaviti u knjizi „Jaskanski kraj u slici riječi“).
Zvonkov sin Mladen Čop (1941) najsvestraniji je sportaš u povijesti našeg grada. Od djetinjstva i školskih dana isticao se svojim uspjesima u mnogim sportskim granama, posebno u atletici i gimnastici. Naročito uspješan bio je kao nogometaš zagrebačke Lokomotive, Jaske i Jastreba te kao rukometaš Jaske, s rekordnim brojem nastupa. Bio je uspješan trener nogometaša Jaske, najmlađi u povijesti te jedan od obnovitelja djelovanja juniorske momčadi.
Jedan je od osnivača ženske rukometne ekipe Jaske, s kojom je kao trener ostvario plasman u Hrvatsku ligu, značajan uspjeh u povijesti jaskanskog ženskog rukometa. Aktivno se bavio i mnogim drugim sportovima (skijanje, auto-reli, motociklizam, stolni tenis, kuglanje, badminton, planinarstvo, šah).
Diplomirani profesor kineziologije, punih 37 godina radio je kao tajnik općinskog Saveza organizacije za fizičku kulturu i uspješno djelovao na razvoju natjecateljskog, školskog i rekreativnog sporta u Općini Jastrebarsko. Uveo je sustavna natjecanja, organizirao rekreativni sport (radničke sportske igre), pokretao izgradnju sportskih igrališta i osnivanje sportskih, naročito nogometnih klubova u gotovo svim većim općinskim naseljima.
Kao predsjednik Motocross kluba Jaska proteklih godina u Mladini je obnašao dužnost direktora motokros utrka nacionalnog, europskog i svjetskog značaja. Bio je osnivač i predsjednik Sportske zajednice Zagrebačke županije, član Hrvatskog olimpijskog odbora, a dobitnik je brojnih nagrada, pohvala, diploma i priznanja mnogih klubova, društava, saveza, na gradskoj, županijskoj i državnoj razini. Dobitnik je i Nagrade Grada Jastrebarskog (2010).
Mladenova supruga dr. Dunja Čop (1946), ugledna jaskanska liječnica, kći dr. Zvonka Gluhaka, nekadašnjeg ravnatelja Zdravstvene stanice Jastrebarsko, napisala je vrijednu knjigu „Liječnici jaskanskog kraja“ (2019) u izdanju jaskanskog Ogranka Matice hrvastke.
Čestitamo gospodinu Mladenu Čopu na ovom vrijednom, itekako zasluženom priznanju!

Mobilna ljekarna stiže na Žumberak, evo rasporeda!

Odličan uspjeh naših vatrogasaca na trkačkim ligama

Održano 1. kolo Lige Tilčekov put 2025: Ana Karača i Leonardo Pavina pobjednici otvaranja sezone

U Donjoj Kupčini ovog vikenda Folk 'n' Fun Festival - zabavni sadržaji za cijelu obitelj

FOTO Prekogranična vatrogasna vježba u Petričkom Selu: Slovenski i žumberački vatrogasci pokazali spremnost i spretnost

Krašić: Ozlijedio staricu i ukrao joj novac
