U Pisarovini biciklijada za Lucasa Čačkovića
U subotu, 2. Rujna, u Pisarovini će se održati Humanitarna biciklijada pod nazivom „Put rode“ na kojoj će se skupljati novac za liječenje Lucasa Čačkovića. Pretprijave traju do 31. Kolovoza.
Humanitarna biciklijada „Put rode“ startat će u 10 sati na Trgu Stjepana Radića u Pisarovini. Vozit će se potom prema Jamnici, ulicom Vladimira Nazora, uz Kupu pa do crkve Sv. Marije Magdalene u Donjoj Kupčini gdje će biti blagoslov bicikala. Cilj biciklijade je u Zavičajnom muzeju Donja Kupčina gdje se priprema i ručak za sudionike uz druženje i predavanje o rodama čije je najdraže stanište upravo pisarovinski kraj.
Organizatori biciklijade pripremili su i dodatan program za djecu – natjecanje u poligonu sigurne vožnje kako bi u biciklijadi mogla sudjelovati cijela obitelj.
Kotizacija za sudjelovanje u ovoj humanitarnoj akciji iznosi simboličnih 20 kuna, a sva prikupljena sredstva namijenit će se za liječenje Lucasa Čačkovića koji vježba uz pomoć robota kako bi mogao prohodati. Trošak vježbi tjedno iznosi 7 500 kuna, a potrebno je 12 tjedana kako bi Lucas samostalno prohodao.
Uključite se i vi u ovu humanitarnu akciju, biciklirajte, a usput i pomognite onima kojima je pomoć najpotrebnija.
(foto: flickr.com)
Susret Kluba poduzetnika početkom ožujka uz Damira Miljkovića, Davorina Štetnera i Jelenu Beketić
Jaskanske osnovnoškolke plasirale se na državno natjecanje u badmintonu
Zagrebačka županija nastavila ulaganja u kulturu: KUD-ovima, kazalištima i drugim udrugama gotovo 380 000 eura!
Nove akcije darivanja krvi u Pisarovini, Gornjem Desincu i Klinča Selima
Dvije nesreće s divljači, krađa na parkiralištu i pad stabla na lokomotivu
Tradicionalna posjeta prvoj bebi rođenoj u novoj godini: Gradonačelnik čestitao i uručio darove