Gradonačelnik neprimjereno komentirao na Facebooku
04.02.2016. / Nefertum IT
“Sorry, al malo si jadan...” riječi su koje je gradonačelnik Jastrebarskog Zvonimir Novosel javno uputio jednom građaninu putem društvene mreže Facebook. U javnu političku raspravu u kojoj je sudjelovala nekolicina građana, svojim se komentarom uključio i gradonačelnik Novosel. No, komentar moramo ocijeniti posve neprimjerenim, budući da se gradonačelnik osim javne uvrede nije libio koristiti proste izraze.
„Sorry, al malo si jadan… Normalno je da svaka vlast postavlja svoje ljude. Al što je kradeze nakrcao u svojim mandatima to neće niti biologija tako skoro riješiti. Nakraju krajeva, jebeno im je krenulo. Sramota!“ –govori Novosel na kritiku kako je SDP-ova vlada “uhljebljivala” podobne.
Može se naslutiti da je ovakva retorika jaskanskog gradonačelnika odraz nezadovoljstva aktualnom političkom situacijom, no komentari poput “jadan si” i korištenja prostih izraza koji su većinu građana šokirali, jer ih od Novosela ne bi očekivali, ukazuju na gradonačelnikovu frustraciju promjenom vlasti koja je iz ministarstva izbacila i Jaskanca Mihaela Zmajlovića.
Kako god bilo, Novosel ima pravo na mišljenje, ali kao javnoj osobi ne priliči mu ovaj način kojim ga iznosi u javnost. Jer iako se radi o društvenoj mreži, njegova objava je javna. Nakon niza kritika to je shvatio i sam gradonačelnik izbrisavši komentare o kojima ipak svjedoči fotografija prije brisanja.
Možemo shvatiti da gradonačelniku, s obzirom na političku situaciju, nije do određenih građanskih manira, ali bilo bi primjereno da se barem drži bontona.

(Foto: facebook.com)
„Sorry, al malo si jadan… Normalno je da svaka vlast postavlja svoje ljude. Al što je kradeze nakrcao u svojim mandatima to neće niti biologija tako skoro riješiti. Nakraju krajeva, jebeno im je krenulo. Sramota!“ –govori Novosel na kritiku kako je SDP-ova vlada “uhljebljivala” podobne.
Može se naslutiti da je ovakva retorika jaskanskog gradonačelnika odraz nezadovoljstva aktualnom političkom situacijom, no komentari poput “jadan si” i korištenja prostih izraza koji su većinu građana šokirali, jer ih od Novosela ne bi očekivali, ukazuju na gradonačelnikovu frustraciju promjenom vlasti koja je iz ministarstva izbacila i Jaskanca Mihaela Zmajlovića.
Kako god bilo, Novosel ima pravo na mišljenje, ali kao javnoj osobi ne priliči mu ovaj način kojim ga iznosi u javnost. Jer iako se radi o društvenoj mreži, njegova objava je javna. Nakon niza kritika to je shvatio i sam gradonačelnik izbrisavši komentare o kojima ipak svjedoči fotografija prije brisanja.
Možemo shvatiti da gradonačelniku, s obzirom na političku situaciju, nije do određenih građanskih manira, ali bilo bi primjereno da se barem drži bontona.

(Foto: facebook.com)
Zadnje objavljeno
Život roditelja djece s teškoćama u razvoju: Između dječjeg ponosa u Fujiju i nevidljive borbe sa sustavom
U Jastrebarskom predstavljen program osposobljavanja civilnih ročnika za djelovanje u kriznim situacijama
Manje gužvi i sigurniji promet: Obilaznica Volavje – Petrovina donosi rasterećenje prometa
Pješak ozlijeđen u Jastrebarskom, u Čunkovoj Dragi pronađena mina
"Javor" proslavio 150. rođendan
Jaskanka Ira Ribarić i Riječanka Mia Stražičić lansirale kolekciju navijačkih korzeta