Žrtve komunizma ne smiju se zaboraviti
20.06.2016. / Nefertum IT
U spomen na žrtve komunističkog režima koje su svoje žitvote izgubile pod krošnjama šume Gović, na mjestu njihova stradavanja i ove se godine održala svečana komemoracija. Brojni građani došli su im odati počast kako njihovi životi ne bi pali u zaborav.

Jaskanaca, čiji su životi nasilno ugašeni pod palicom komunizma nakon Drugog svjetskog rata, svake se godine prisjećaju članovi njihovih obitelji, potomci i sugrađani. Oni su se i u nedjelju, 19. lipnja, jedanaestu godinu zaredom okupili na mjestu njihova stradanja u šumi Gović. Tamo, pod krošnjama stabala, gdje je od 2005. godine postavljen križ i spomen ploča, održana je prigodna komemoracija uz molitvu za sve žrtve.

Komemoraciji u šumi Gović, prethodila je misa zadušnica, koju je predvodio jaskanski župnik Stjepan Rožanković nastavivši molitvu i na spomen mjestu kod križa. Molitvi su se pridružili i predstavnici Grada Jastrebarskog, gradonačelnik Zvonimir Novosel, njegovi zamjenici Stipe Bučar i Domagoj Šlat i predsjednica Gradskog vijeća Željka Kovačić.

Među okupljenima su bili i predstavnici jaskanskih braniteljskih udruga i političkih stranaka te vatrogasci DVD-a Jastrebarsko. Svi oni položili su vijence i zapalili svijeće kod križa i spomen ploče te se pomolili za pokojne.

Svečanost su uveličali i članovi Crkvenog zbora župe sv. Nikole, učenici Glazbene škole Jastrebarsko te recitacijom, Lovro Tomac.





Jaskanaca, čiji su životi nasilno ugašeni pod palicom komunizma nakon Drugog svjetskog rata, svake se godine prisjećaju članovi njihovih obitelji, potomci i sugrađani. Oni su se i u nedjelju, 19. lipnja, jedanaestu godinu zaredom okupili na mjestu njihova stradanja u šumi Gović. Tamo, pod krošnjama stabala, gdje je od 2005. godine postavljen križ i spomen ploča, održana je prigodna komemoracija uz molitvu za sve žrtve.

Komemoraciji u šumi Gović, prethodila je misa zadušnica, koju je predvodio jaskanski župnik Stjepan Rožanković nastavivši molitvu i na spomen mjestu kod križa. Molitvi su se pridružili i predstavnici Grada Jastrebarskog, gradonačelnik Zvonimir Novosel, njegovi zamjenici Stipe Bučar i Domagoj Šlat i predsjednica Gradskog vijeća Željka Kovačić.

Među okupljenima su bili i predstavnici jaskanskih braniteljskih udruga i političkih stranaka te vatrogasci DVD-a Jastrebarsko. Svi oni položili su vijence i zapalili svijeće kod križa i spomen ploče te se pomolili za pokojne.

Svečanost su uveličali i članovi Crkvenog zbora župe sv. Nikole, učenici Glazbene škole Jastrebarsko te recitacijom, Lovro Tomac.




Zadnje objavljeno
Život roditelja djece s teškoćama u razvoju: Između dječjeg ponosa u Fujiju i nevidljive borbe sa sustavom
U Jastrebarskom predstavljen program osposobljavanja civilnih ročnika za djelovanje u kriznim situacijama
Manje gužvi i sigurniji promet: Obilaznica Volavje – Petrovina donosi rasterećenje prometa
Pješak ozlijeđen u Jastrebarskom, u Čunkovoj Dragi pronađena mina
"Javor" proslavio 150. rođendan
Jaskanka Ira Ribarić i Riječanka Mia Stražičić lansirale kolekciju navijačkih korzeta