Novosti Sport Događanja

Bruno Košćica u finalu "Erste Plave lige"

07.05.2014. / Nefertum IT
U utorak, 29. travnja, na atletskom stadionu Mladost u Zagrebu održano je atletsko natjecanje pod nazivom "Erste Plava liga". Na natjecanju su nastupili i učenici OŠ “Ljubo Babić” koji su pritom osvojili zapažene rezultate u različitim kategorijama natjecanja.

Među dječacima najbolji predstavnik Jaske bio je Bruno Košćica, učenik 6. razreda, koji se osvojivši drugo mjesto u skoku u vis uspio plasirati u finale atletskog mitinga koji se održava u rujnu. Od djevojčica je najbolja bila Mia Major s osvojenim četvrtim mjestom u trčanju na 600 m.

(Foto: OŠ "Ljubo Babić")

Atletska dječja liga “Erste Plava liga” sportska je manifestacija koja obuhvaća seriju atletskih natjecanja najmlađih uzrasta, a održava se diljem Hrvatske u najvećim gradovima. Liga svoje finale ima u Zagrebu, na dan apsolutno najvećeg atletskog događaja u Hrvatskoj – atletskog mitinga Borisa Hanžekovića (IAAF CHALLENGE ZAGREB). Veliko finale ove će se godine održati 2. rujna.