Jaskanci potopili momčad iz Gornje Lomnice

14.03.2023. / Ivana Ćurić

NK Jaska Vinogradar u kolu Jedinstvene županijske lige odigranom proteklog vikenda nije imala milosti prema gostima s Meštrice te je na kraju do vrha napunila mrežu ekipe iz Gornje Lomnice.

Golman Meštrice Ivan Mihalinčić, ni kriv ni dužan, morao je čak sedam puta vaditi loptu iz mreže. Krnjus je bio dvostruki strijelac, dok su zabijali još i Borković, Španić, Bašić, Borovec i Kordić.

Više sreće u ovom kolu imali su "susjedi" iz Donje Lomnice. NK Lomnica je zadržala korak za vodećom Jaskom sigurnom 2:0 pobjedom nad Slogom iz Križa.

Gosti su čuvali svoja vrata do završnih pola sata, kad je Petar Gudelj probio suparnički bedem. Iako ekipa Štefa Deverića u 70. minuti nije iskoristila kazneni udarac, pet minuta kasnije je Josip Grdenić riješio sve dvojbe oko pobjednika.

Mladost,Turopoljac,Strmec upisali pobjede

Novu dobru utakmicu odigrali su nogometaši Mladosti iz Obrezine te su na kraju zaslužno slavili kod Klokočevca i tako zadržali izvrsnu treću poziciju na ljestvici Jedinstvene županijske nogometne lige.

Mario Kos je probio domaći bedem u 34. minuti, dok je Alen Crepulja u finišu prvog dijela svojim pogotkom nagovijestio kako će bodovi ipak u Obrezinu. Početkom nastavka zabio je i Filip Bedeković i tada je izgledalo da je utakmica u potpunosti odlučena. Međutim, ubrzo je Sodić smanjio zaostatak, a 20-ak minuta prije kraja Beloša je iz kaznenog udarca malo zakomplicirao stanje na travnjaku. Ipak, 'Žuta podmornica' pod vodstvom Romana Župetića nije dopustila veliko iznenađenje i završilo je 2:3.

Turopoljac je u Kučama deklasirao Dinamo iz Jakovlja rezultatom 5:1, uz hat-trick Filipa Sarafa. Gostujuću mrežu već u petoj minuti načeo je Tomislav Horvat, a posao je u 63. minuti zaključio Filip Carev. Saraf je pogađao u osmoj, 12. i 59. minuti, za veselje domaćih navijača. Jedina loša vijest bila je ozljeda koljena Ivana Hercigonje, koji je morao ranije napustiti teren...

Polet nije uspio doći do pobjede kod Bregane, iako je od sedme minute golom Zvonimira Matušina imao početnu prednost. U samom finišu prvog poluvremena Ivanović je izjednačio, a upravo je Matušin u 68. minuti morao ranije pod tuš zbog drugog žutog kartona. Momčad iz Buševca uspjela je s igračem manje sačuvati ovaj bod, ali je izgubila korak za četvrtim mjesto, koje drži Rakov Potok i trećom obrezinskom Mladosti.

Klas iz Mičevca nije uspio iznenaditi Vatrogasac u Zdencima Brdovečkim, a jedini gol u 4:1 porazu postigao je Egon Kruezi.

Kupa je poražena pred svojim navijačima u Pokupskom. Nije pomogao pogodak Josipa Brajkovića, jer je Strmec na kraju slavio 1:3.