JŽL: Jastrebovima tri boda protiv Vatrogasca iz Zdenca

07.03.2022. / Maja Peranić

Na startu ligaškog proljeća, po dosta hladnom i vjetrovitom vremenu, uz pokoju snježnu pahulju, Jastrebovi su uknjižili trobod protiv Vatrogasca iz Zdenaca, najavivši time priključak središnjem dijelu ligaške ljestvice.

Domaća je momčad tijekom cijele utakmice bila puno aktivniji, poduzetniji i opasniji suparnik. U prvoj dionici dvoboja momčad s Centrale je imala nekoliko opasnih prijetnji, ali je lopta dvaput šetala po gredi, a Kopić u 35. minuti promašuje zicer, da bi iz protuudara gosti preko Đene došli do vodstva koje su sačuvali do odlaska na odmor. U nastavku domaći sastav još jače steže obruč oko vratiju gostujuće momčadi i ubrzo dolazi do preokreta.

Najprije u 56. minuti najbolji igrač utakmice Tin Borovec krasno pogađa gornji lijevi kut dobrog Suljića za poravnanje, a već u sljedećoj akciji Kopić je najprisebniji za vodstvo Jaskanaca. Gosti tijekom cijelog drugog dijela utakmice nisu ozbiljnije priprijetili domaćim vratima, a konačnih 3:1 postavlja Tomislav Nad, čime je stavljena točka na ovu dopadljivu utakmicu, koja je klubu s Centrale donijela pobjedu kojom je nastavljen pozitivan niz još od završnice prvog dijela sezone. Sanjin Lucijanić radi sjajan posao na Centrali, a njegova je momčad još jednom pokazala da se može nositi sa svakim suparnikom u ovoj ligi.

U svakom slučaju, nova je to injekcija optimizma i samopouzdanja uoči još jedne domaće utakmice protiv Dinama iz Jakovlja.

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA - 16. KOLO

JASKA VINOGRADAR - VATROGASAC (Z) 3 : 1

JASTREBARSKO - Stadion Marijan Bradvić Mara. Gledatelja 60. Sudac: Spudić (Ivanić Grad) 7. Pomoćnici: Tišljar i Gašpar (oba iz Križa).
STRIJELCI: 0:1 - Z. Đeno (36), 1:1 - Borovec (56), 2:1 - Kopić (57), 3:1 - To. Nad (83).
JASKA VINOGRADAR: J. Braje 6,5, M. Mravunac 7 (od 79. Mesic -), Krnjus 6,5, Novosel 7, Borovec 8 (od 87. Všetečka -), L. Mravunac 7, To. Nad 7,5, Kordić 7,5, Kopić 7 (od 79. Pustaj -), I. Borković 7,5, Rupčić 7. TRENER: Sanjin Lucijanić 7,5.
VATROGASAC (Z): Suljić 6,5, Mravinac 6 (od 80. Prelec -), Tolić 6 (od 64. Lenić 6), Ljubek 6, Štih 6, Šekrst 6, Z. Đeno 7 (od 84. Tursan -), L. Novosel 6 (od 46. Karamatić 6), Ladan 6, I. Đeno 6, Bašić 6. TRENER: Ante Čorak 6.
IGRAČ UTAKMICE: Tin Borovec.

AUTOR: TOMISLAV TADIĆ