Nova tri boda za Jastrebove

24.09.2020. / Redakcija

Jastrebovi su u tjedan dana i po drugi puta porazili klinčaselsku Mladost, ali za razliku od "šestice" u finalu Kupa, ovog puta bilo je puno teže. Plavi s Centrale bili su cijelu utakmicu bolja i dominantnija momčad, iako nisu briljirali. Ipak, treba reći da je Jaski ovo bila već 11. službena utakmica u 39 dana, noge su teške i nije bilo ni realno očekivati još jednu briljantnu izvedbu.

No, i u trećoj brzini, Jaskanci su bez većih problema dobili ovaj susjedski dvoboj te su zasjeli na treće mjesto ligaške ljestvice. Domaća je momčad trebala nakon prvog poluvremena imati veću prednost od 1:0, obzirom na tri-četiri neiskorištene dobre prigode. Jedini pogodak u prvom poluvremenu, djelo je Všetečke iz slobodnog udarca, u desni kut inače dobrog Botičkog.

U nastavku se igra malo razvodnila iako su domaći povremeno priprijetili, a sve je razriješio pogodak Tandarića, čija je lopta kroz "šumu" nogu našla put do mreže za konačnih 2:0. U svakom slučaju, potpuno zaslužena pobjeda Jaske, koja je trebala biti i izraženija. Gosti su tek tri puta ozbiljnije zaprijetili spremnom i budnom Budinšćaku i to je od njih bilo sve. Jastrebovi s nova tri boda i s trećeg mjesta, mirno kreću na teško subotnje gostovanje u Drenje.

1. ŽNL ZAPAD - 5. KOLO - ZAOSTALA UTAKMICA

JASKA - MLADOST (KS) 2 : 0 (1 : 0)

JASTREBARSKO - Stadion Marijan Bradvić Mara. Gledatelja 50. Sudac: Solenički (Jastrebarsko) 6. Pomoćnici: Jambrović (Jastrebarsko) i Štulec (Donja Zdenčina). Delegat: Peršin (Beter).
STRIJELCI: 1:0 - Všetečka (35), 2:0 - Tandarić (70).
JASKA: Budinšćak 7,5, Smičiklas 7 (od 82. L. Štefić -), Miljević 8, Novosel 7, Cuković 7 (od 82. Jerbić -), Borovec 7 (od 65. Kurpes 7), Mravunac 7, D. Stipić 7 (od 73. Pustaj 7), Kopić 7, Tandarić 7,5, Všetečka 8. TRENERI: Mislav Bradvić i Viktor Šimanović.
MLADOST (KS): Botički 6,5, Kelečić 6, Džolić 6,5, Kožarec 6, D. Hasanović 6, Marinović 6, K. Hasanović 6,5 (od 46. Lacković 6), Jakšić 6, V. Stunja 6,5 (od 80. Juraj -), Matulin 6 (od 46. Gugec 6), Ložnjak 6,5. TRENER: Nenad Budišćak.
IGRAČ UTAKMICE: Krunoslav Všetečka.