Novosti Sport Događanja

Novo slavlje Jaske Vinogradar, u idućem kolu protiv Lomnice Jastrebovi mogu potvrditi titulu!

16.05.2023. / Damir Žbulj

Nogometaši Jaske Vinogradar odigrali su još jednu sjajnu utakmicu na put prema naslovu prvaka Jedinstvene županijske lige. Na gostovanju u Zdencima Brdovečkim svladali su Vatrogasac s 3:1 te su tako i dalje na vrhu ljestvice s devet bodova prednosti ispred Lomnice, koja baš u idućem kolu stiže na stadion Marijan Bradvić Mara!

Jastrebovi su i dalje jedina ekipa ove sezone bez poraza, ovo im je 22. pobjeda u 26. kolu JŽNL-a i apsolutno su zasluženo na putu prema naslovu prvaka i plasmanu u viši rang!

Gostima su i kiša i težak teren bili naklonjeni, jer im je lokva vode pomogla da se već u drugoj minuti ne nađu u zaostatku. Lopta se zaustavila pred samim golom i obrana Jaske uspjela je otkloniti veliku opasnost.

Momčad Sanjina Lucijanića je povela u 21. minuti kad je Martin Borković glavom svladao domaćeg vratara. Vatrogasci su se pokazali kao dobar suparnik, u finišu prvog dijela propustili su dobru priliku za izjednačenje, odlično je reagirao kapetan Josip Braje, no, čuvar mreže Jaske je kapitulirao pola sata prije kraja, kad je precizan Domagoj Ladan.

Nada domaćih u pozitivan rezultat trajala je tek dvije minute, kad je sudac Kožarec svirao penal za goste, poslije kontakta Karamatića i Rupčića...

Marko Kelava bio je siguran izvođač, iako zbog lokve vode kazneni udarac nije izveden točno s bijele točke.

Ubrzo je Luka Rupčić i sam poentirao te je utakmica bila odlučena.

U prvih 11 Jaske bili su Braje, Španić, Krnjus, Kelava, Kordić, Bašić, Nad, Rupčić, Miščin, Meter i Borković. Pola sata dobio je Borovec, a u završnici su zaigrali i Kopić, Mesic, Belan i Fabijanić.

Još su četiri kola do kraja i bili bi potrebno svjetsko čudo da Jaska Vinogradar ne osvoji naslov prvaka!

U idućem kolu u Jastrebarsko stiže drugoplasirana Lomnica, a derbi koji bi mogao odlučiti titulu je na rasporedu u subotu od 17 sati.