Poraz Jaske u Pisarovini

09.11.2020. / Petar Brnada

U 14. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad nogometaši Jaske poraženi su na gostovanju od Jamnice u Pisarovini s 1:3 (1:1). Po riječima trenera Jastrebova Viktora Šimanovića i Mislava Bradvića domaći igrači više su željeli pobjedu i zasluženo osvojili tri boda.

Na teškom, lošem terenu Pisarovčani su od samog početka krenuli čvrsto i oštro te već u 2. minuti poveli pogotkom Antonija Turkovića. Jastrebovi su ubrzo uzvratili, nakon kornera u 6. minuti, kada je u kaznenom prostoru domaćina najbolje reagirao Jaskin „jablan“ Ivan Borković, koji je glavom sproveo loptu u mrežu za 1:1. Jaskanci su u Pisarovini imali priličnih problema s ozljedama jer se već na samom početku dvoboja ozlijedio daroviti mladi stoper Tomi Kopić, a sredinom prvog dijela igru je morao napustiti i kapetan Josip Cuković. „Cukijeva“ zamjena Kristijan Kurpes kasnije je također morao biti zamijenjen zbog ozljede nosa. Pobjednik susreta riješen je u 75. i 78. minuti kad je zahvaljujući nepažnji Jaskinih obrambenih igrača Josip Čačković s dva zgoditka osigurao Jamnici vrijednu pobjedu.

Jaskine modrobijele boje u Pisarovini su branili: Mladen Nežić, Tomislav Nad, Tomi Kopić (Franko Jukić), Ivan Borković (Karlo Vidaković), Karlo Novosel, Luka Mravunac, Tomislav Tandarić, Dominik Stipić, Tin Borovec (Mario Mioković), Krunoslav Všetečka, Josip Cuković (Kristijan Kurpes, Florian Pintarić).

I nakon ovog kola Jastrebovi na prvenstvenoj ljestvici drže petu poziciju s devet pobjeda i četiri poraza u 13 odigranih utakmica. Naravno da navijači i prijatelji Jaske žele svom klubu sve najbolje i proboj u viši rang natjecanja, ali ako sadašnje stanje usporedimo s bodovnom zalihom od prije godinu dana, nema razloga za preveliko nezadovoljstvo jer je napredak ipak očit. Jastrebovi svoju rezultatsku bilancu mogu još više popraviti u iduća dva kola jer obje naredne utakmice igraju na svojoj Centrali. Na stadion Marijana Bradvića najprije u nedjelju, 15. studenoga (10 sati), stiže momčad Sloge iz svetonedeljskog gradskog naselja Orešja, a u srijedu, 18. studenoga (14 sati) susjedi iz Krašića.

Krašićanci su u 14. kolu poraženi u Novakima (1:3), a klinčaselska Mladost u Klokočevcu (1:3).